15 kwietnia 2012

Kucie koni na gorąco - ,,Dwór Warblewo,,


Aby podkuć konie Piotr do ,,Dworu Warblewo,,  przyjechał z Poznania.
Podkowa została ogrzana w piecu do około 700 *C a następine dopasowana do kopyta. Metal jest kilka razy zakuwany na kowadle dla lepszego spasowania. Na koniec krawędzie zostają oszlifowane i podkowa jest umocowana do kopyta na stałe za pomocą gwoździ kowalskich.


Bardzo ważnym zadaniem właściciela koni jest dbałość o ich kopyta.


Codzienna pielęgnacja polega na czyszczeniu i utrzymaniu kopyt w czystym i suchym stanie. Okresowo lub w razie potrzeby kopyta myjemy. Kopta czyścimy przed każdą jazdą. Brak czystości oraz higieny może doprowadzić do choroby kopyt. U koni bez podków co dwa miesiące kopyta są korygowane i pielęgnowane przez wykwalifikowanego Kowala-podkuwacza. Bardzo duży wpływ na kopyta ma dieta konia, złe dobrana może rozwarstwić kopyta, powłoka może pękać co jest bardzo bolesne.

Miałem wrażenie że one to lubią – tak dumnie i pewnie stawiały nogi na przyrządach.I po pracy, można odpocząć.
- nastepny przyjazd do Warblewa za 60 dni.
Piotr pozdrawiamy i do zobaczenia.

KRYSTYNA ROGOWSKA

Sławno,Koszalin,Słupsk,Darłowo, Zachodniopomorskie, Poland
Proponuję pełny fotoreportaż z dnia ślubu, obejmujący przygotowania, błogosławieństwo w domu, ceremonię w kościele/USC, życzenia, zabawę podczas wesela i plener (tego samego lub innego dnia). Możliwe są też dowolne kombinacje poszczególnych części oferty. Gwarantuję miłą i fachową obsługę przed, pełen profesjonalizm podczas wykonywania zlecenia oraz zadowolenie z naszej pracy po otrzymaniu foto-albumu kontakt: tel.601-337-320

Popularne posty

aro272@o2.pl

aro272@o2.pl
http://krystynarogowska.fotografia-weselna.pl/

Archiwum bloga

Odwiedziło nas: