27 czerwca 2013

Żaglowiec ,,POGORIA,, w Darłowie - port Darłówko.


27 czerwca 2013r. do darłowskiego portu wpłynął legendarny żaglowiec POGORIA. Został on wybudowany w 1980 roku przez Stocznię Gdańską. 48 metrów długości, 8 metrów szerokości. Jednostka o zanurzeniu 4 m po wejściu do darłowskiego portu została zacumowana przy Terminalu Sztuki w Darłówku Zachodnim. Jej pobyt planowany jest na 24 godziny.


Barkentyna „Pogoria” to nie fregata, jednak posiada przedni maszt z ożaglowaniem rejowym. Całkowita powierzchnia żagli to prawie 1000 m2, załoga liczy 49 osób wraz z kapitanem.
W styczniu tego roku Grypa ,,DIGANA,, odbyła rejs tymże żaglowcem po Morzu Śródziemnym. Miło wspomnieć pobyt na tym cudeńku. W porcie na noc zacumował statek wycieczkowy.
 Widok z mostu.

2 komentarze:

  1. Aniu dziękuje, w twojej ocenie to wyróżnienie. Szkoda że ,,DIGANA,, miała zajęcia w tym termine.
    Edi w Szczecinie, Jar gdzieś na koncerciw we Wrocławiu, Ania na wystawie, A Gosia nie miała czym dojechać. Ja z Emi fociłem dla was - Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

:)

KRYSTYNA ROGOWSKA

Sławno,Koszalin,Słupsk,Darłowo, Zachodniopomorskie, Poland
Proponuję pełny fotoreportaż z dnia ślubu, obejmujący przygotowania, błogosławieństwo w domu, ceremonię w kościele/USC, życzenia, zabawę podczas wesela i plener (tego samego lub innego dnia). Możliwe są też dowolne kombinacje poszczególnych części oferty. Gwarantuję miłą i fachową obsługę przed, pełen profesjonalizm podczas wykonywania zlecenia oraz zadowolenie z naszej pracy po otrzymaniu foto-albumu kontakt: tel.601-337-320

Popularne posty

aro272@o2.pl

aro272@o2.pl
http://krystynarogowska.fotografia-weselna.pl/

Archiwum bloga

Odwiedziło nas: